teszt steveeboy

Aki ki szeretné próbálni a phpBB3-at, az itt megteheti (a teljes rendszer megismeréséhez érdemes regisztrálni).
Fórum szabályok
Ez egy teszt fórum.
A phpBB 3-mal kapcsolatban, kérjük, az oldal fórumán tegyétek fel kérdéseiteket.

Re: teszt steveeboy

HozzászólásSzerző: Thomas RC » 2007.05.27. 19:25

Hogy lehet azt megvalósítani, hogy ha valaki regel a fórumon ( RC1 -es verzió ) akkor az alapból moderátor legyen ? És Ne Regisztrált felhasználó ?
Thomas RC
 
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2006.12.26. 16:28
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: teszt steveeboy

HozzászólásSzerző: fberci » 2007.05.27. 22:19

Thomas írta:Hogy lehet azt megvalósítani, hogy ha valaki regel a fórumon ( RC1 -es verzió ) akkor az alapból moderátor legyen ? És Ne Regisztrált felhasználó ?

Szerintem alapból nem lehet megcsinálni. Viszont a regisztrált felhasználók csoportnak adhatsz moderátori jogosultságokat is.
Avatar
fberci
Site Admin
 
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2006.12.18. 19:04

Re: teszt steveeboy

HozzászólásSzerző: Thomas RC » 2007.05.28. 12:07

Csak evvel az a gond, hogy akkor az user neve nem zöld :(

Azért gondoltam, hogy meglehet csinálni alapból, mert ha valakinek több jogot adok, akkor belehet állítani hogy melyik legyen az alapértelmezettje.
Egyébként ha nincs regisztrált felhasználók csoprt, csak admin meg globális moderátor, akkor a fórum melyik csoprtba fogja osztani a regelt usert ?
Thomas RC
 
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2006.12.26. 16:28
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: teszt steveeboy

HozzászólásSzerző: fberci » 2007.05.28. 12:30

Thomas írta:Csak evvel az a gond, hogy akkor az user neve nem zöld :(

Ha beállítod, akkor az lesz.

Thomas írta:Egyébként ha nincs regisztrált felhasználók csoprt, csak admin meg globális moderátor, akkor a fórum melyik csoprtba fogja osztani a regelt usert ?

Szerintem nem lehet törölni ezt a csoportot, ez egy speciális csoport.
Avatar
fberci
Site Admin
 
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2006.12.18. 19:04

Re: teszt steveeboy

HozzászólásSzerző: SteveeBoy » 2007.07.29. 18:51

XD sziasztok újra.. régen jártam itt, de átváltottam ipb fórumra... nem akarom (annyira) kritizálni a phpbb 3 készítőit, de még mindíg nagyon sok mindent hiánolokk a fórumban, amiegy csomó fórumban benne van még az smf-be is!! pedig az nagy szám... pl: ez a csoportos dolgo.. ipb-n, vb-n belehet állítani hogy berakja egy bizonyos csoportokba, és az admin meg a global mod is törölhető, igaz jobban jársz ha csak átnevezed... + a css panelt hiányolom benne, ami nekem nagyon fontos ugyanis nem igen szeretek turkálni a php-k közt inkább ott csinálom.. és ftp-zni se kell... meg van az is hogy magyarosítani lehet acp-ből a fórumot.. ezek hiányoznak a phpbb-ből.. igaz nem at mondom hogy az ipb-t utánozák le, de :D nah én ehez vagyok szokva :D
és ha kéne fberci-nek segítség a gombok készítésében én tudnék segíteni, és értek is kicsit hozzá.. akár ingyen megcsinálnám... msnre vegyen fel: steveeboy_@hotmail.com és megbeszéljük..

_____________
Üdvözlettel: Steveeboy, bluesky.protect.hu Adminisztrátor
/¤/ bluesky.protect.hu \¤\
http://bluesky.protect.hu
SteveeBoy
 
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2007.03.09. 16:18

Re: teszt steveeboy

HozzászólásSzerző: fberci » 2007.07.29. 22:15

Nem akarlak meggyőzni, hogy válts vissza phpBB-re, csak néhány dolghoz hozzászólnék. Mindenki használja azt, ami neki és a feladatnak/célnak legjobban megfelel. :)

SteveeBoy írta:pl: ez a csoportos dolgo.. ipb-n, vb-n belehet állítani hogy berakja egy bizonyos csoportokba,

Events system - tényleg hiányzik, jó lenne, ha lenne. A következő nagyobb verzióban (3.2) várható, de addig még sok víz fog lefolyni a Dunán...

SteveeBoy írta:és az admin meg a global mod is törölhető, igaz jobban jársz ha csak átnevezed

Felhasználó vagy csoport? Nem teljesen értem. A phpBB-ben olyan korlátozás van, hogy az alapító állapotú adminisztrátorokat nem törölheti bármelyik admin, de ez eléggé logikus. Ha arra gondolsz, hogy a speciális csoportokat nem lehet törölni, az "megszokás kérdése", engem pl. nem zavar, ha ott vannak üresen. Előbb-utóbb még jól jöhet.

SteveeBoy írta:a css panelt hiányolom benne

Ezt a bétákban vették ki belőle, mert bugos volt, lehet, hogy még egyszer visszajön. De itt is tudod az admin felületről szerkeszteni a sablonokat (persze hozzáértés kell).

SteveeBoy írta:meg van az is hogy magyarosítani lehet acp-ből a fórumot

Ez a phpBB-ben is teljesen megvan. ;)
Avatar
fberci
Site Admin
 
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2006.12.18. 19:04

Re: teszt steveeboy

HozzászólásSzerző: SteveeBoy » 2007.07.30. 07:43

jóh hát igaz, szerettem régen ezt a fórumot most is szeretem, anno 12 éves korombn ezzel indultam (2es verzió) igaz akkor tanultam sok dolgot meg, meg minden, csak az ipb amennyit én csináltam (szinte mindent kivéve a telepítést mert nem volt legális verzióm, és törtet nem akartm... ) ezért nagyon hozzá nőtt a szivemhez.. az rc4 most jön lefelé, kipróbálom extrán hogy milyn majd még írok ;)
/¤/ bluesky.protect.hu \¤\
http://bluesky.protect.hu
SteveeBoy
 
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2007.03.09. 16:18

Re: teszt steveeboy

HozzászólásSzerző: Thomas RC » 2007.08.01. 09:38

fberci írta:
SteveeBoy írta:meg van az is hogy magyarosítani lehet acp-ből a fórumot

Ez a phpBB-ben is teljesen megvan. ;)


Ezt én nem találom sehol :oops: .
Thomas RC
 
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2006.12.26. 16:28
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: teszt steveeboy

HozzászólásSzerző: SteveeBoy » 2007.08.01. 12:37

én se :D am figyu phpbb 2-ben ha olyat akarok irni mint az ipb-ben szal felülre a kereső, taglista mellé akaok írni valamit azt melyik fájlban kell átírni? mert egyszer ita fbercia fórumba csak nem találtam... mert egy dj teamnek csinálok egy honlapot és phpbb fórumot raktam fel..
/¤/ bluesky.protect.hu \¤\
http://bluesky.protect.hu
SteveeBoy
 
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2007.03.09. 16:18

Re: teszt steveeboy

HozzászólásSzerző: fberci » 2007.08.01. 14:15

Márpedig ott van. ;) Rendszer -> Nyelvi csomagok -> klikk a nyelvre
Avatar
fberci
Site Admin
 
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2006.12.18. 19:04

ElőzőKövetkező

Vissza: Teszt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron