Egy kis vélemény

Aki ki szeretné próbálni a phpBB3-at, az itt megteheti (a teljes rendszer megismeréséhez érdemes regisztrálni).
Fórum szabályok
Ez egy teszt fórum.
A phpBB 3-mal kapcsolatban, kérjük, az oldal fórumán tegyétek fel kérdéseiteket.

Egy kis vélemény

HozzászólásSzerző: Istvan » 2007.05.25. 08:56

Feltelepitettem én is a phpbb 3-ast. Meglepődve láttam, hogy a 2-es verzióból az adatok átvétele milyen simmán ment, függetlenül hogy a 2-es tele volt bővitményekkel, még a csatolmányokat is jól átvette. Ez kellemes meglepetés volt, mert már ahogy lenni szokott, azt lestem a konverzió során, mikor ir ki valami egetverő hibát... :))
A magyar forditással is meg vagyok elégedve (az admin felületet fölösleges is leforditani... a többit is csak a felhasználólért kell :) ), azért van egy-két dolog amit hiányolok: egy jó súgó, ahol leirja pl azt, hogy a jógok átvétele mire jó (vagy arra, hogy én mint admin kipróbálom, mit tud a fórumon XY csinálni az ő jogaival?), vagy pl miért jelenik meg pl a subsilver sablon egyes topic-ikonján egy kis pontocska, rá nem tudtam jönni, mihez van köze... Lestem, azon-e, ahol én vagyok az első hozzászólás szerzője, vagy a népszerüeken-e, hát szivesen vennék erre egy leirást :)
Látom az "ellenségek" forditás megváltozott, ennek örülök.
Még elakadtam a réginél megszokott index.php, s egyébb tpl-k módositgatásánál, pl be akartam szúrni a fórum fölé egy kis "hirek" csikot, de láttam, egészen másképp vannak a dolgok megoldva az új verzióban. Hátha egyszer majd rájövök... :)
Summa: nagyon jó (a legjobb) a phpbb3. S ahogy lenni szokott, pénzért csak hitványabbat lehetne venni.
Minden jót!
Istvan
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2007.03.20. 20:03
Tartózkodási hely: Csikszereda

Re: Egy kis vélemény

HozzászólásSzerző: fberci » 2007.05.25. 13:37

A súgóra reagálnék. Ez a dokumentáció feladata, amit jó lenne majd lefordítani, de egyelőre az admin felületet se tudtuk megcsinálni.

Ha még nem tudod mik azok a pontozott (vagy csillagozott) témák, akkor elmondom. :) Ezek olyan témák, melyekhez hozzászóltál. Az admin felületen kikapcsolható ez a funkció, ott azt hiszem van erre egy rövid utalás.

A megjelenések (régebbi nevükön sablonok) nagyjából ugyanúgy működnek (attól eltekintve, hogy külön képkészlet, stílus, és sablon van). Egy dologra figyelni kell, hogy miután módosítottál valamit, ki kell üríteni a gyorsítótárat (ez az adminisztrátori vezérlőpultról is megtehető).
Avatar
fberci
Site Admin
 
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2006.12.18. 19:04

Re: Egy kis vélemény

HozzászólásSzerző: Istvan » 2007.05.25. 14:11

Köszi!
Istvan
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2007.03.20. 20:03
Tartózkodási hely: Csikszereda

Re: Egy kis vélemény

HozzászólásSzerző: Thomas RC » 2007.05.26. 21:11

fberci írta:Egy dologra figyelni kell, hogy miután módosítottál valamit, ki kell üríteni a gyorsítótárat (ez az adminisztrátori vezérlőpultról is megtehető).


Gyorsítótára is van a phpbb -nek ? 8O Na erről még nemis tudtam. Egyébként mire jó ?
Thomas RC
 
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2006.12.26. 16:28
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Egy kis vélemény

HozzászólásSzerző: fberci » 2007.05.26. 22:23

Thomas írta:Egyébként mire jó ?

Gyorsítótáraz, vagyis gyorsítja a fórumot.
Avatar
fberci
Site Admin
 
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2006.12.18. 19:04

Re: Egy kis vélemény

HozzászólásSzerző: Thomas RC » 2007.05.27. 11:43

Azt hittem csak a böngészőknek van gyorsítótára :?
Thomas RC
 
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2006.12.26. 16:28
Tartózkodási hely: Nagykanizsa


Vissza: Teszt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron