Csatolmány teszt

Aki ki szeretné próbálni a phpBB3-at, az itt megteheti (a teljes rendszer megismeréséhez érdemes regisztrálni).
Fórum szabályok
Ez egy teszt fórum.
A phpBB 3-mal kapcsolatban, kérjük, az oldal fórumán tegyétek fel kérdéseiteket.

Csatolmány teszt

HozzászólásSzerző: Thomas RC » 2006.12.27. 21:03

Csatolmányteszt...
Thomas RC
 
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2006.12.26. 16:28
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Csatolmány teszt

HozzászólásSzerző: Thomas RC » 2006.12.27. 21:05

ez egy csatolmány amit lelehet tölteni:
Thomas RC
 
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2006.12.26. 16:28
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Csatolmány teszt

HozzászólásSzerző: Thomas RC » 2006.12.27. 21:06

Képet bezzeg nem lehet letölteni kattintásos úton Evil or Very Mad
Thomas RC
 
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2006.12.26. 16:28
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Csatolmány teszt

HozzászólásSzerző: ntamas » 2007.03.18. 00:20

Sziasztok!

Lehet, hogy most baromi rossz helyre írok, de a phpBB 2.0.22-es verziójához melyik attachment modot lehet telepíteni? Mert ami magyar változat van, az nem ehhez a verzióhoz készült. Ja és tényleg jók ezek a modok, a témák szétvágása mellé én pakoltam összefűzést is, ahhoz megírtam a magyar változatot, mert a kutya nem írt hozzá. Ezzel elkerülhető az a gyakori probléma, hogy a témaindító hsz.-t nem helyezhetjük át. Smile

Ami viszont ebből a fórumból nem derül ki az egyszerű user számára az az, hogy pl. egy admin milyen alapfunkciókat kap a phpbb3 keretein belül. Mitől több, mik az újdonságok? Szükség van-e egyáltalán komolyabb modokra ehhez, mert pl. a 2-höz nagyon sok felesleges modot találtam, amiknek semmi haszna.

Ja az adatbázis kimentésről jut eszembe: A phpmyadminba belépve és a fórum teljes adatbázisát sqlbe kimentve az elvileg bármikor visszaállítható. Maga a fórum mindig valami gagyi hibaüzenettel rukkol elő, de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy mire állítsam az adatbázis importálásakor a karakterkészletet, mert a cp1250-nél és a latin2-nél a hosszú ő és ű betűk helyén kérdőjelek jelennek meg. Viszont ha valami csoda folytán a fórumból sikerül visszaállítani az adatbázist vagy akár csak egy részét is, az ő és ű betűk jól jelennek meg. Szóval erre mi a megoldás?
ntamas
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2007.03.17. 23:52

Re: Csatolmány teszt

HozzászólásSzerző: fberci » 2007.03.18. 12:41

ntamas írta:Lehet, hogy most baromi rossz helyre írok, de a phpBB 2.0.22-es verziójához melyik attachment modot lehet telepíteni? Mert ami magyar változat van, az nem ehhez a verzióhoz készült. Ja és tényleg jók ezek a modok, a témák szétvágása mellé én pakoltam összefűzést is, ahhoz megírtam a magyar változatot, mert a kutya nem írt hozzá. Ezzel elkerülhető az a gyakori probléma, hogy a témaindító hsz.-t nem helyezhetjük át. Smile

Hát igen, ez csak egy teszt fórum. Wink De természetesen a legújabbat érdemes telepíteni (ami nem az oldalról tölthető le), és az innen letölthetőből érdemes átvenni a fordítást.

ntamas írta:Ami viszont ebből a fórumból nem derül ki az egyszerű user számára az az, hogy pl. egy admin milyen alapfunkciókat kap a phpbb3 keretein belül. Mitől több, mik az újdonságok? Szükség van-e egyáltalán komolyabb modokra ehhez, mert pl. a 2-höz nagyon sok felesleges modot találtam, amiknek semmi haszna.

Ez csak egy teszt fórum, itt nem található semmilyen tartalom. A phpBB 3 újításainak listája magyarul itt található.

A phpBB 3-ról elmondható, hogy nagy előrelépés a phpBB 2-höz képest, behozta a phpBB a néhány éves lemaradását. Teljesen új verzió, gyakorlatilag teljes újraírás. Komolyabb modokra alapból "nincs szükség" (hacsak nem olyan funkcionalitást akrunk adni a fórumnak, amit a fejlesztők nem tartottak szükségesnek - például RSS).

ntamas írta:Ja az adatbázis kimentésről jut eszembe: A phpmyadminba belépve és a fórum teljes adatbázisát sqlbe kimentve az elvileg bármikor visszaállítható. Maga a fórum mindig valami gagyi hibaüzenettel rukkol elő, de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy mire állítsam az adatbázis importálásakor a karakterkészletet, mert a cp1250-nél és a latin2-nél a hosszú ő és ű betűk helyén kérdőjelek jelennek meg. Viszont ha valami csoda folytán a fórumból sikerül visszaállítani az adatbázist vagy akár csak egy részét is, az ő és ű betűk jól jelennek meg. Szóval erre mi a megoldás?

Ez attól függ, hogy honnan, milyen karakterkészlettel mentetted ki. De az utf8-cal ez a probléma is megoldódik a phpBB 3-ban.
Avatar
fberci
Site Admin
 
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2006.12.18. 19:04

Re: Csatolmány teszt

HozzászólásSzerző: ntamas » 2007.03.18. 16:42

De természetesen a legújabbat érdemes telepíteni (ami nem az oldalról tölthető le), és az innen letölthetőből érdemes átvenni a fordítást


Igen, ez sokat segített, leszedtem átírtam a magyarra és megy. Csak hát ugye a modok miatt nem minden fájlt lehetett direktben felülírni. Confused

Bocs, ha túlságosan csapongóak a gondolataim, de ahhoz vagy 5 topicba kéne írnom, hogy ne morogjon senki emiatt, de inkább ebbe az egybe írok, könnyebb egyre figyelni.

Gyakorlatilag eddig csak olyan modokat raktam fel, amik szerintem hasznosak voltak, meg szvsz az eredetibe is bele kellett volna írni.

Most pl. vírusellenőrzőt találtam a fórumohoz. Smile Ha már egyszer lehet fájlokat csatolni. Wink
ntamas
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2007.03.17. 23:52

Re: Csatolmány teszt

HozzászólásSzerző: fberci » 2007.03.18. 17:47

ntamas írta:Bocs, ha túlságosan csapongóak a gondolataim, de ahhoz vagy 5 topicba kéne írnom, hogy ne morogjon senki emiatt, de inkább ebbe az egybe írok, könnyebb egyre figyelni.

Ez csak egy teszt fórum, ami előbb-utóbb úgyis törölve lesz, de a fő oldalon nem vagyunk engedékenyek. Smile
ntamas írta:Most pl. vírusellenőrzőt találtam a fórumohoz. Smile Ha már egyszer lehet fájlokat csatolni. Wink

Ez érdekes, kíváncsi vagyok tudod-e majd használni (az ilyeneket általában nem php-ben írják – vagy ha igen, az elég fura, és bináris állományok futtatására nem mindig van lehetőség).
Avatar
fberci
Site Admin
 
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2006.12.18. 19:04

Re: Csatolmány teszt

HozzászólásSzerző: liptakrobi » 2007.05.29. 13:51

Ctrl Alt Del.jpg
jpg

Na ezt nem értem mért méretezi át a hozzászolásba a képet mikor elférne bőven.
liptakrobi
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2007.03.12. 00:34

Re: Csatolmány teszt

HozzászólásSzerző: Arnika » 2007.05.29. 17:02

átalakítás alatt :mrgreen:
Csatolmányok
fejl_alatt.gif
átalakítás alatt
fejl_alatt.gif (16.9 KiB) Megtekintve 23151 alkalommal.
Arnika
 
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2006.12.19. 16:36

Re: Csatolmány teszt

HozzászólásSzerző: fberci » 2007.05.29. 17:54

liptakrobi írta:Na ezt nem értem mért méretezi át a hozzászolásba a képet mikor elférne bőven.

Egyrészt mert nem mindenkinek fér el, másrészt mert nem akarok nagy méretű képeket letölteni a gépemre (eléggé lassítja a letöltést), harmadrészt pedig ez is egy teljesen normális méret, aki akarja letöltheti nagyobban. Legfőképpen pedig azért, mert így van beállítva.
Avatar
fberci
Site Admin
 
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2006.12.18. 19:04

Következő

Vissza: Teszt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron