teszt

Aki ki szeretné próbálni a phpBB3-at, az itt megteheti (a teljes rendszer megismeréséhez érdemes regisztrálni).
Fórum szabályok
Ez egy teszt fórum.
A phpBB 3-mal kapcsolatban, kérjük, az oldal fórumán tegyétek fel kérdéseiteket.

Re: teszt

HozzászólásSzerző: Thomas RC » 2007.02.02. 13:50

Erre még mindig nem kaptam választ. Akkor legalább itten magyarázd el fberci, hogy hogyan lehet lekérni a magyar nyelvi fájlokat a sourceforge.net -es izétekből
Thomas RC
 
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2006.12.26. 16:28
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: teszt

HozzászólásSzerző: _zso2 » 2007.02.02. 14:02

Egyszerűen RÁ KELL KATTINTANI, és akkor letölti a böngésző. Elmented, felteszed FTP-vel a szerveredre, és kész.
Érdemes mindig a legújabb verzióra kattintani.
Van, ami jó, van, ami jobb, de a legjobb akkor is a szilvásgombóc.
_zso2
 
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2007.01.29. 12:33

Re: teszt

HozzászólásSzerző: _zso2 » 2007.02.02. 14:04

Elfeledem, hogy nem érted az angolt...
http://phpbb3-hu.cvs.sourceforge.net/phpbb3-hu/
Van, ami jó, van, ami jobb, de a legjobb akkor is a szilvásgombóc.
_zso2
 
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2007.01.29. 12:33

Re: teszt

HozzászólásSzerző: Thomas RC » 2007.02.02. 14:08

Egyenként nehéz letölteni, de nem baj. Egyébként angolt azt valamennyire értem ( pl. az alapszavakat, hogy: update, begin, stb.. ), csak az ilyen "összetett" szavakat nem értem benne nagyon.
Thomas RC
 
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2006.12.26. 16:28
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: teszt

HozzászólásSzerző: Thomas RC » 2007.02.02. 19:41

Van egy localhost-os tesztfórumom, és avval az a gond, hogy az ip-cím 127.0.0.1 ( gondolom mindenkinél ez lenne, ha egy rendes lap lenne ). Mit kéne állítani a szerver programon, hogy a valós ip-t mutassa? ( mert nagyon zavar )

*-* EDIT *-*

Feltettem a magyar nyelvi fájlokat, de most meg így néz ki az ékezetes betű:

F??rum..............T?�m??k..............Hozz??sz??l??sok............Utols?? hozz??sz??l??s


És csak a lefordított szöveg. A Fórumok neveiben az ékezetek rendesen megjelennek. Ha meg nem érthető: http://192.168.0.196 ( Amikor fut a gépemen a szerver, akkor elvileg elérhető a "fejlesztői" oldalam )

Ötlet? >> Azt hiszem rájöttem: A CVS-ből a download linkre nem adta ki a letöltés ablakot, és ezért a view link -es részt másoltam be
Thomas RC
 
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2006.12.26. 16:28
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: teszt

HozzászólásSzerző: fberci » 2007.02.02. 23:35

Thomas írta:Van egy localhost-os tesztfórumom, és avval az a gond, hogy az ip-cím 127.0.0.1 ( gondolom mindenkinél ez lenne, ha egy rendes lap lenne ). Mit kéne állítani a szerver programon, hogy a valós ip-t mutassa? ( mert nagyon zavar )

Ehhez szerintem kicsit nagyon meg kéne variálni a rendszert (az otthoni rendszered). Annyit csinálhatsz, hogy nem localhostot írsz be címenk, hanem az IP-det.

De őszintén szólva, én ennek nem sok értelmét látom (finoman szólva Smile)...


Ugyebár a phpBB 3-at még nem támogatjuk, főleg nem a magyar fordítást, ami meg egy egyáltalán nem támogatott módon lett megszerezve (és ezért fellépnek ilyen problémák).
Avatar
fberci
Site Admin
 
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2006.12.18. 19:04

Re: teszt

HozzászólásSzerző: Gasszi » 2007.02.03. 10:16

Kód: Egész kijelölése
Ez jó lesz:


Ezt hogy lehet használni?
[*]?
Gasszi
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2007.02.01. 20:04

Re: teszt

HozzászólásSzerző: Thomas RC » 2007.02.03. 10:46

Gasszi írta:
Kód: Egész kijelölése
Ez jó lesz:


Ezt hogy lehet használni?
[*]?


Ezt a [ list ] bbcode -nál tudod használni.

Vagyis így:

Kód: Egész kijelölése
[list][*]valami1
[*]valami2[/list]


Ez ezt eredményezi:

  • valami1
  • valami2
Thomas RC
 
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2006.12.26. 16:28
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: teszt

HozzászólásSzerző: Alien » 2007.02.04. 17:20

teszt
Alien
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2007.02.04. 17:18

Re: teszt

HozzászólásSzerző: wasfington » 2007.02.15. 15:17

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni a phpBB3 telepítésénél.
Az a gond, hogy amikor az 'INSTALL' fülre azon belül is a Adatbázis Beállításokra és kitöltöm a mezőket
(adatbázis host, port(szerintem 80-as) felhasználónév adatbázisnév adatbázis jelszó és a táblák előtagja)
rákattintok 'Proceed to next step'-re egy ideig tölt és utána semmi.(van amikor beadja ugyanazt a lapot, van amikor pedig csak egy üres lapot)
ATW-nél van a tárhely.
és a szükségletek oldal tartalma hátha ez segít.

Installation compatibility

Before proceeding with the full installation phpBB will carry out some tests on your server configuration and files to ensure that you are able to install and run phpBB. Please ensure you read through the results thoroughly and do not proceed until all the required tests are passed. If you wish to use any of the features depending on the optional tests, you should ensure that these tests are passed also.

PHP version and settings

Required - You must be running at least version 4.3.3 of PHP in order to install phpBB. If safe mode is displayed below your PHP installation is running in that mode. This will impose limitations on remote administration and similar features.

PHP version >= 4.3.3: Yes

PHP setting register_globals is disabled: No

phpBB will still run if this setting is enabled, but if possible, it is recommended that register_globals is disabled on your PHP install for security reasons.

PCRE UTF-8 support: Yes

phpBB will not run if your PHP installation is not compiled with UTF-8 support in the PCRE extension

Supported databases

Required - You must have support for at least one compatible database within PHP. If no database modules are shown as available you should contact your hosting provider or review the relevant PHP installation documentation for advice.

Firebird: Unavailable

MySQL with MySQLi Extension: Unavailable

MySQL: Available

MSSQL Server 2000+: Unavailable

MSSQL Server 2000+ via ODBC: Unavailable

Oracle: Unavailable

PostgreSQL 7.x/8.x: Unavailable

SQLite: Unavailable

Optional modules

Optional - These modules or applications are optional. However, if they are available they will enable extra features.

zlib compression support [ gz, .tar.gz, .zip ]: Unavailable

Remote FTP support [ Installation ]: Unavailable

GD graphics support [ Visual Confirmation ]: Available

XML support [ Jabber ]: Available

Imagemagick support [ Attachments ]:
Cannot determine location. If you know Imagemagick is installed, you may specify the location later within your Administration Panel

Files and Directories

Required - In order to function correctly phpBB needs to be able to access or write to certain files or directories. If you see “Not Found” you need to create the relevant file or directory. If you see “Unwriteable” you need to change the permissions on the file or directory to allow phpBB to write to it.

cache/: Found, Writeable

files/: Found, Writeable

store/: Found, Writeable

Optional files and directories

Optional - These files, directories or permission settings are not required. The installation system will attempt to use various techniques to create them if they do not exist or cannot be written to. However, the presence of these will speed installation.

config.php: Found, Writeable

images/avatars/upload/: Found, Writeable
wasfington
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2007.02.15. 14:43

ElőzőKövetkező

Vissza: Teszt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron